niedziela, 2 lutego 2014

Animacja Paul Wells - Gromadzenie materiałów

Gromadzenie materiałów jest etapem mocno nie docenianym, a tymczasem dzięki niemu możemy podjąć masę ważnych decyzji dotyczących naszego filmu, jak chociażby dobór odpowiedniego oprogramowania i formy w jakiej będziemy animować.

Sposobów na uzyskanie potrzebnych nam materiałów jest cała masa: odwiedzenie bibliotek, interesujących nas plenerów, można sięgnąć do internetu, przeprowadzić wywiady, postarać się uzyskać dostęp do konkretnych dokumentów, obrazów niedostępnych dla przeciętnego człowieka.


Park Jurajski

 Universal

Animatorzy którzy, tworzyli dinozaury, obejrzeli mnóstwo autentycznych nagrań zwierząt, po to aby poznać ich ruchy i przyswoić sobie ogólny charakter stworzenia. Brali również udział w zajęciach
z pantomimy na których wcielali się w role dinozaurów. Im bardziej staramy się poznać zwierzę, tym łatwiej jest nam je potem zanimować.

Zgromadzono wiele materiałów na temat skóry zwierząt. Kręcono zwierzęta w ich naturalnym środowisku, co dodatkowo dało informacje o świetle, jak cień rozkłada się na zwierzętach, co pozwoliło stworzyć realistyczne sceny z dinozaurami wchodzącymi i wychodzącymi z cienia.

Podręcznikowym przykładem tego jak dobrze przyswoić sobie zachowanie, ruch, anatomie, cechy charakterystyczne, mimikę - jest studiowanie, analizowanie poprzez szkice. Dużo szybkich ogólnych szkiców, oraz tych dokładnieszych.


The Sun Was Lost

Szkic świątyni do filmu The Sun Was Lost

Animator Minoru Maeda miał problem ze znalezieniem odpowiednich materiałów, dzięki którym mógłby wiarygodnie oddać wygląd miasta. Film przedstawia obraz miasta przed zrzuceniem bomby atomowej na Hiroszimę. Nie istniały informacje na temat wyglądu miasta, a jeżeli już znalazł zdjęcia, to były one czarno-białe, dlatego trudno było odtworzyć odpowiedni kolor. Animatorowi bardzo zależało na jak najwierniejszym oddaniu miasta sprzed wybuchu. Swoją wiedzę czerpał zatem
z opowieści jednego ze starszych mieszkańców Hiroszimy. Zebrał też informacje na temat podobnego miasta z tego samego okresu i sfotografował jeden z zachowanych budynków, aby mieć porównanie co do jego koloru i rozmiaru. Nim rozpoczął rysowanie, omówił wszystko dokładnie ze starszymi mieszkańcami miasta.

Istnieje już post na temat dokumentacji, wrzuciłam tam trochę szkiców z filmu Mój Brat Niedźwiedź - Dokumentacja 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz